Leasing operacyjny – Lubin stoi pod znakiem Volvo

Leasing samochodowy to popularny rodzaj finansowania pojazdu, który pozwala wynająć samochód od dealera na dany okres. W umowie leasingowej określona zostaje m.in. maksymalna roczna liczba kilometrów, którą możesz przejechać, wysokość opłaty wstępnej, czyli tzw. wkładu własnego oraz wysokość rat. W zależności od wpłaty początkowej oraz liczby miesięcy, wartość rat może być wyższa lub niższa. Po zakończeniu trwania umowy można zaś podjąć decyzję o zwrocie pojazdu do salonu bądź jego wykupie.

Leasing operacyjny w Lubinie – czym różni się od kredytu samochodowego

Pod wieloma względami, leasing samochodowy jest podobny do kredytu samochodowego. Dla przykładu – jako osoba leasingująca pojazd (określana również jako leasingobiorca) będziesz musiał odłożyć gotówkę na samochód. Ponadto, tak samo jak w przypadku kredytu samochodowego, będziesz zobowiązany do spłacania comiesięcznych rat.

Leasing zazwyczaj wiąże się jednak z niższymi miesięcznymi ratami niż w przypadku kredytu samochodowego – wiąże się to z faktem, iż pożyczka jest oprocentowana. Oprócz tego, że musisz spłacić kwotę kredytu, jest ona powiększona o dodatkowe opłaty związane z odsetkami, a w leasingu miesięczne raty są stałe.

Pod koniec okresu leasingu – zwykle od dwóch do czterech lat – możesz zwrócić samochód do dealera i zdecydować się na nowy model, wówczas zawierana jest ponownie umowa leasingowa na dogodnych dla klienta warunkach. Istnieje również druga opcja – samochód, który wziąłeś w leasing, często możesz również wykupić za niewielki procent jego aktualnej wartości. Jest to sposób na pozyskanie dobrego auta w niskiej cenie. Dodatkowo masz pewność, że pojazd był dobrze eksploatowany i w niedługim czasie nie zajdzie potrzeba dokonywania napraw czy eliminowania usterek.

Leasing operacyjny – co to takiego?

Leasing operacyjny, który jest dostępny w Lubinie, to umowa cywilnoprawna, która zawierana jest między leasingodawcą i leasingobiorcą. Ten rodzaj finansowania zwie się także leasingiem usługowym. Wyróżnikiem tego rodzaju umowy jest brak przeniesienia prawa własności przedmiotu na leasingobiorcę. Leasing operacyjny stanowi zatem szereg korzyści dla przedsiębiorcy. Decydując się na ten rodzaj finansowania, możesz uzyskać optymalizację podatkową oraz obniżyć podstawę opodatkowania, zaś prowadzący biznes nie muszą uiszczać podatku VAT w całości – mogą go rozłożyć w czasie, na raty. W przypadku leasingu operacyjnego, na koniec trwania umowy masz dwie drogi wyjścia – możesz oddać pojazd do leasingodawcy albo wykupić go w atrakcyjnej cenie. Leasing operacyjny w Lubinie w ramach oferty V-Motors obejmuje zarówno nowe samochody Volvo, klasę premium, jak i egzemplarze używane.

Dlaczego leasing operacyjny w Lubinie od V-Motors się opłaca?

Leasing operacyjny jest jedną z bardziej popularnych form finansowania samochodu w Polsce. Wiele przedsiębiorstw, zarówno małych, średnich, jak i dużych, korzysta z tej formy rozbudowy floty pojazdów. Nic dziwnego – bez auta ciężko sobie wyobrazić dzisiejsze życie. V-Motors w ramach swojej oferty proponuje wiele nowych modeli Volvo, z których możesz wybrać coś dla siebie. Dlaczego warto zdecydować się na leasing operacyjny w Lubinie od V-Motor? Oto trzy powody, dla których jest to opłacalne:

  • chcesz jeździć nowymi samochodami – jeśli wynajmujesz wyłącznie nowe pojazdy, będziesz czerpać korzyści z nowoczesnego samochodu bez kłopotów ze sprzedażą używanego pojazdu za każdym razem, gdy będziesz go wymieniać;
  • nie chcesz mieć samochodu – jeśli postrzegasz posiadanie samochodu jako kłopot, leasing może być dla Ciebie dobrym wyborem. Zasady najmu mogą zawierać umowy serwisowe, które mogą ułatwić wykonywanie prac konserwacyjnych i napraw;
  • potrzebujesz samochodu na krótki czas – jeśli w danym czasie musisz mieć samochód do pracy, który wymaga przewożenia większej liczby osób, zawarcie dwuletniego leasingu ma większy sens niż kupno i sprzedaż pojazdu.

Decydując się na leasing operacyjny w ramach Volvo Car Financial Services, możesz ponadto liczyć na minimum formalności, szybkie dopełnienie procedur, dogodne warunki umowy oraz stały kontakt z doradcą leasingowym.

Zrób symulacje na naszej stronie: https://vmotors.volvocars-partner.pl/

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.